SKOLŲ IŠIEŠKOJIMAS
Laiku imtis būtinų priemonių, kad apsaugoti kreditorių nuo skolos beviltiškumo.
SKOLŲ IŠIEŠKOJIMAS IKITEISMINE TVARKA
Ikiteisminis skolų išieškojimas apima: susisiekimą su skolininkais, raginimų atsiskaityti, pranešimų siuntimą ir kt.
Ikiteisminis skolos išieškojimas nereikalauja papildomų investicijų, kadangi nereikia mokėti už advokato paslaugas, žyminį mokestį ar kitas bylinėjimosi išlaidas. Pagal Jūsų turimus skolą įrodančius dokumentus, parengsime pranešimus ir kitus būtinus dokumentus siekiant atgauti skolą. Informuosime skolininką apie išieškojimo eigą ir procedūras. Nepavykus skolos išieškoti ikiteisminio proceso tvarka, pateiksime dokumentus teismui, atstovausime teisme, ginčuose, derybose.
SKOLŲ IŠIEŠKOJIMAS TEISMINE TVARKA
Netinkamas sutartinių įsipareigojimų vykdymas, įsiskolinimų nepripažinimas, dalinis prievolės įvykdymas, piktybiškas vengimas atsiskaityti, užsitęsę šalių ginčai neretai sąlygoja situacijas kuomet skolos ikiteismine tvarka išieškoti tampa neįmanoma. Tokiu atveju siūlome teisminę skolos išieškojimo, skolos priteisimo paslaugą. Gavę skolą įrodančius dokumentus, parengsime ir pateiksime procesinius dokumentus Teismui (pareiškimą dėl teismo įsakymo išdavimo, ieškinį dėl skolos priteisimo, atsiliepimus, prašymus dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir kt.). Mūsų specialistai prižiūrės teismo procesą, skolininko procesinius žingsnius, informuos Jus apie teismo sprendimus bei priimtas nutartis.
Jeigu turite pagrindo manyti, kad skolininkas teismo proceso metu gali elgtis nesąžiningai, imtis veiksmų turtui paslėpti ar sunaikinti, dėl kurių skolos nebegalėsite atgauti, verta apsvarstyti laikinųjų apsaugos priemonių taikymą. Tokį prašymą galima pateikti su ieškiniu arba dar tik planuojant kreiptis į teismą. Teismas pagal kreditoriaus prašymą per 3 dienas nuo tokio prašymo gavimo dienos nusprendęs pritaikyti laikinąsias apsaugos priemonės ir priėmus atitinkamą nutartį, kreditorius per 14 dienų turi kreiptis į antstolį, kuris priverstinai vykdo nutartį (areštuoja sąskaitas bei turtą skolos sumai ir t.t.). Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso (toliau – LR CPK) 144 str. nurodyta, kad teismas dalyvaujančių byloje ar kitų suinteresuotų asmenų prašymu gali imtis laikinųjų apsaugos priemonių, jeigu jų nesiėmus teismo sprendimo įvykdymas gali pasunkėti arba pasidaryti nebeįmanomas. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktikoje laikinosios apsaugos priemonės yra apibrėžiamos kaip civilinėje byloje teismo pritaikyti apribojimai, draudimai, teisių ir veiksmų sustabdymas, įpareigojimai ir kitos CPK ar kituose įstatymuose nustatytos priemonės, kurių nesiėmus teismo sprendimo įvykdymas gali pasunkėti arba pasidaryti nebeįmanomas (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2009 m. birželio 15 d. nutartis civilinėje byloje pagal pareiškėjo J. B. skundą dėl antstolio veiksmų, bylos Nr. 3K-3-225/2009).
Kai teismas patenkina ieškinį ir išduoda vykdomąjį raštą arba įsiteisėja teismo priimtas teismo įsakymas, galima pradėti priverstinį skolos išieškojimą, taip kaip prašant areštuoti skolininko turtą, banko sąskaitas, gaunamas lėšas. Nuolat kontroliuojame skolų išieškojimo procesą, užtikriname galimų turto pirkėjų paiešką ir kontroliuojame, kad turtas būtų parduotas geriausiomis sąlygomis. Siekiame padėti identifikuoti skolininko galimus pajamų šaltinius, nustatyti apsimestinius sandorius, ar skolininko buvimo vietą. Esant poreikiui atstovaujame klientų interesus teisme, arbitraže, bankroto procedūrose – kreditorių susirinkimuose. Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymas

Ieškote greitų atsakymų į savo klausimus?
Suplanuokite nemokamą konsultaciją jau šiandien!
Užpildykite užklausos formą su Jums rūpimais klausimais. Mūsų komanda su Jumis susisieks per 24 valandas ir suteiks nemokamą teisinę konsultaciją.